Mamy tylko jedną opcję: Nie ma żadnych błędów w Biblii. Jeśli wierzysz w Boskość Chrystusa, musisz wierzyć w natchnienie, nieomylność i bezbłędność Pisma Świętego.
Najnowsze
Kazanie i ekspozycja
Miał autorytet, był popularny, był wpływowy, a jednak to od tego człowieka, który nawet w sensie odkupieńczym osiągnął absolutny szczyt ludzkiego wyniesienia, to od niego uczymy się tej wielkiej lekcji pokory.
Jak można uciec od piekła i dostać się do nieba? Takie jest przesłanie chrześcijaństwa. Odpowiedź brzmi - przez wiarę. Nie przez uczynki, tylko przez wiarę.
Jak można uciec od piekła i dostać się do nieba? Takie jest przesłanie chrześcijaństwa. Odpowiedź brzmi - przez wiarę. Nie przez uczynki, tylko przez wiarę.
Tak więc wszystko, o co Bóg nas prosi, to spojrzenie na Jego Syna, wywyższenie Go. Żydzi, którzy byli ukąszeni, nie musieli nic robić. Nie było żadnych uczynków. Nic, za co mieli odpokutować. Żadnego zadośćuczynienia, niczego. Po prostu spójrz i masz życie.
Biblia jest tego pełna. To są te dwie równoległe rzeczywistości. Z jednej strony, suwerenny zamysł Boga. Z drugiej strony, otwarta oferta.
Pięć razy w tych krótkich wersetach jest mowa o narodzeniu na nowo lub o narodzeniu z góry. Musimy narodzić się na nowo. Czyli, kiedy już narodziliśmy się fizycznie, musimy teraz narodzić się duchowo.
Nie w Biblii ma instruktażu do narodzenia się na nowo. Nie ma żadnych kroków do narodzenia się na nowo. Nigdzie Jezus nie mówi Nikodemowi: Zrób to, powiedz to, pomódl się tak.
Mimo że termin "nowe narodzenie" jest często używany, wydaje się, że większość chrześcijan nie rozumie, co oznacza nowe narodzenie. Nie jest to niejasne ani trudne do zrozumienia...
John MacArthur zajmuje się rozmową Jezusa z Nikodemem z Ewangelii Jana, rozdział 3. Podkreśla konieczność duchowego odrodzenia, czyli ponownego narodzenia się, jako warunku wejścia do Królestwa Bożego. MacArthur wyjaśnia teologiczne aspekty odnowienia, zbawienia oraz przemieniającego działania Ducha Świętego w życiu wierzących.
John MacArthur przedstawia głęboką analizę wezwania apostoła Pawła do wierzących, by trwali w prawdziwej ewangelii. Podkreślając niebezpieczeństwa odstępstwa i fałszywych nauk, przypomina o konieczności wiernego podążania za naukami Chrystusa.
Zgodnie z nauką Biblii, to dziedzictwo jest niezniszczalne, nieprzemijające i zabezpieczone na wieczność.